OK


 

سومين جايزه «بنياد آکادميک جهاني پروفسور يلدا در دانش پزشکي»
Untitled Document

سومين جايزه «بنياد آکادميک جهاني پروفسور يلدا در دانش پزشکي» در آبان ماه 1391
به شش رده از برگزيدگان و نخبگان اهدا شد
.

به گزارش ايسنا، اين مراسم که هرساله در اختتاميه‌ کنگره بين‌المللي «تازه‌ ترين دستاوردهاي پژوهش در دانش پزشکي» برگزارمي‌شود، شب گذشته با حضور پروفسور عليرضا يلدا ، دکتر مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت، دکتر لاريجاني رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران ، پروفسور رنجبر رئيس "بنياد آکادميک جهاني پروفسور دکتر عليرضا يلدا " و جمعي ديگر از استادان و محققان برجسته کشور در سالن ابن سيناي دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار شد.اهداي بالاترين نشان علمي

بالاترين نشان علمي بنياد پروفسور يلدا براي آموزش ، پژوهش ، اخلاق و مسئوليت اجتماعي در دانش پزشکي به دکتر فرحناک اسدي، استاد دانشگاه راش آمريکا ، پروفسور احمدرضا دهپور ، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران ، دکتر محمد باقر اسلامي ، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران ، دکتر مسعود کيمياگر، پايه‌گذار علم تغذيه نوين ايران و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران ، دکتر آرمان کوچاريان ، پايه‌گذار راديو‌لوژي کودکان ايران و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران ، دکتر شکوه محامدي فوق تخصص ريه ، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران، دکتر غلامرضا پورمند، استاد اورولوژي دانشگاه علوم پزشکي تهران و رئيس بيمارستان سيناي تهران و دکتر مرضيه وحيد‌ دستجردي ، عضو هيات علمي بخش زنان دانشگاه علوم پزشکي تهران و وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي اعطا شد. پروفسور رنجبر هنگام اهداي اين جايزه تاکيد کرد که علت انتخاب دکتر مرضيه وحيد‌ دستجردي توسط هيئت داوران ، تحقيقات و مقالات منتشر شده وي در حوزه بيماري هاي زنان در ISI و خدمات وي به حوزه ي سلامت کشور بوده و ارتباطي با منصب وزارتش ندارد.

اهداي نشان دانشمندان جوان

جايزه بنياد پروفسور يلدا در بخش دانشمندان جوان نيز به دکتر ندا عليجاني، دانشجوي بخش عفوني دانشگاه علوم پزشکي تهران ، دکتر کتايون بيداد از دانشگاه علوم پزشکي تهران ، دکتر بهروز گلچايي از دانشگاه علوم پزشکي گيلان و دکتر محمود سجادي از دانشگاه علوم پزشکي تهران تعلق گرفت.

اهداي نشان بخش نوآوري در پزشکي

دکتر محمد دانايي ، استاد دانشگاه آخن آلمان هم برنده جايزه بخش نوآوري بنياد آکادميک پروفسور عليرضا يلدا شد. هم‌چنين جايزه بخش مسووليت اجتماعي در پزشکي و بهداشت عمومي به دکتر محمود کريم ، رئيس انجمن ايراني آلماني حمايت از کودکان اختصاص يافت.

اهداي نشان استادان برتر و برجسته

جايزه بخش استادان برتر و برجسته‌ي بنياد آکادميک جهاني پروفسور يلدا به دکتر محبوبه حاجي‌عبدالباقي ، استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران ، دکتر طلعت مختاري ‌آزاد ، استاد ويروس‌ شناسي دانشگاه علوم پزشکي تهران و دکتر سيد محمد توانگر، استاد بهداشت دانشگاه علوم پزشکي تهران تعلق گرفت.

اهداي نشان فرهنگ و هنر

به گزارش ايسنا ، دکتر محمد اصفهاني - خواننده سرشناس کشور - نيز براي نخستين‌ بار برنده‌ي جايزه ي بخش فرهنگ و هنر بنياد آکادميک جهاني پروفسور يلدا شد.

وي به درخواست حاضران در مراسم چند بيت شعر در نکوداشت مقام  " استاد و شاگرد "  را با آواز خواند که بسيار مورد استقبال حاضران قرار گرفت و پروفسور يلدا از وي به‌خاطر آلبوم‌ها و آثار موسيقايي اش بسيار تشکر کرد.

دکتر مرضيه وحيد دستجردي نيز در حاشيه اين مراسم به خبرنگار ما گفت: افتخار مي کنم که جايزه اي را که به نام پرفسور يلدا است دريافت ميکنم.


وزير بهداشت و درمان افزود:من در حدود سالهاي 1356 به بعد دانشجوي ايشان بودم . پرفسور يلدا به من هم درس دانش و هم درس اخلاق دادند.

خورشيد - گروه دانش: شايد بسياري اين‌گونه تصور مي‌کنند که جايزه «نوبل» تنهاترين و شاخص‌ترين جايزه علمي است که در دنيا شناخته شده اما حقيقت امر چيز ديگري است. همپاي تحولات علمي و اهميتي که اين موضوع در يک قرن گذشته پيدا کرده ، جوايز متعدد علمي از سوي بنيادهاي علمي و تحقيقاتي سراسر جهان تعريف و اعطا مي‌شود که اين امر برانگيزه محققان و دانشمندان به‌ ويژه چهره‌هاي جوان براي ادامه کار با جديت بيشتر مي‌افزايد. در ايران نيز چند سالي است جوايز بنياد آکادميک جهاني پروفسور يلدا به چهره‌هاي برجسته اعطا مي‌شود که به عقيده کارشناسان همزمان با برگزاري هر چه باشکوه‌ تر مراسم آن به تدريج به شاخصي علمي در کشور تبديل شده تا آنجا که بسياري از کارشناسان آن را «نوبل ايراني» عنوان مي‌کنند.


جايزه بخش استادان برتر و برجسته بنياد آکادميک جهاني پروفسور يلدا نيز در حالي به چند نفر از اساتيد با سابقه کشور تعلق گرفته که اعطاي جايزه بخش فرهنگ و هنر به دکتر محمد اصفهاني - خواننده مشهورايران - بر جذابيت مراسم افزوده بود. بدون شک جايزه يلدا و جوايزي از اين‌دست مي‌تواند موتور مطالعات کاربردي و تأثيرگذار در سطح علمي کشور را سريع‌ تر به حرکت درآورد. با اين حال انتقاداتي را نيز مي‌توان نسبت به آن وارد دانست. درحالي که تبليغات درخور و گسترده‌اي براي معرفي اين جايزه و آگاه‌ سازي عموم جامعه از آن صورت نگرفته ، نبود اطلاعات کافي و مستند درباره اين بنياد (تقريبا هيچ‌گونه اطلاعاتي درباره تاريخچه جايزه پروفسور يلدا و حتي يک پايگاه ساده اينترنتي وجود ندارد) و جوايزي که توسط آن به چهره‌هاي برگزيده اعطا مي‌شود از نکات تأمل‌برانگيز آن به شمار مي‌آيد. به طور قطع جايزه‌اي که بسياري آن را معادل نوبل جهاني در ايران مي‌دانند به تقويت زيرساخت لازم در بخش برگزاري و اطلاع‌ رساني نياز دارد.

رييس بنياد علمي جهاني پروفسور يلدا:
اعطاي جايزه جهاني«پروفسور يلدا» تنها به خاطر پرستيژ نيست

به گزارش خبرنگار ايلنا ، پروفسور عليرضا رنجبر در مراسم برگزاري اهداي جوايز به برگزيدگان بنياد علمي جهاني پرفسور يلدا گفت: متداول اين است جوايزي که به افراد تعلق مي‌گيرد براساس پرستيژي است، اما نظر بنياد براين است که در کنار اين مسائل بايد از فعاليت‌هاي بزرگان در عرصه دانش پزشکي قدرداني صورت بگيرد.

وي باتاکيد براينکه اگر يک جايزه بين المللي در نظر مي‌گيريم تنها به خاطر پرستيژ آن نيست، افزود: قدرداني از اين عزيزان در سطح جهاني براي اين است که آن‌ها در عرصه دانش و همچنين سلامت جامعه کوشا هستند و تلاش فداکارانه‌اي مي‌کنند.


رييس بنياد علمي جهاني پروفسور يلدا تصريح کرد: ساختار جايزه بنياد علمي جهاني پرفسور يلدا براين اساس گذاشته شده است که برگزيدگان بايد داراي توانايي علمي در سال‌هاي طولاني باشند و همين طور استانداردهاي بين المللي را نيز حفظ کرده باشند، البته اينها کافي نيست بلکه بايد اخلاق و عشق به درمان بيماران هم نشان دهند.


رنجبردرادامه به رده‌هاي برگزيدگان بنياد علمي جهاني پروفسور يلدا اشاره کرد وافزود: رده اول برگزيدگان ؛ دانشمندان جوان ، رده دوم ؛ کساني که در حيطه نوآوري در دانش پزشکي تلاش مي‌کنند و کارهاي خوبي را درسطح جهان انجام داده‌اند ، رده سوم ؛ افرادي که درحيطه پزشکي مسئوليت پذيرهستند، رده چهارم ؛ استادان برجسته و بر‌تر راشامل مي‌شود و رده پنجم مربوط به استاداني است که در زمينه فرهنگ و هنر در عرصه دانش پزشکي فعال بوده‌اند.


پروفسور عليرضا يلدا، پزشک پيشکسوت کشور و از چهره هاي برجسته ي طبابت ايران است که بنياد آکادميک جهاني وي در دانش پزشکي ، به پزشکان و محققان برجسته کشور جايزه مي‌دهد.


بخش نظرات
1- نظرات در بر دارنده ي عبارات نامناسب ؛ نمايش داده نخواهد شد .
2- کاربران گرامي از نقد نظرات ديگران توام با جدال خودداري فرمايند .
3- نظرات در بردارنده ي تبليغات و آدرس افراد و سؤالات غير مربوط به پست ؛ با تشخيص وبمستر تاييد خواهند شد .
4- ساير پرسش ها و مطالب کاربران محترم با آدرس info@mohammadesfahani.com به آقاي دکتر اصفهاني منتقل مي شود .

1392/01/30
Bookmark and Share   شماره خبر :25 تعداد بازدید :8306
نویسنده :
بنيامين
تاریخ :
جمعه 2 اسفند 1392
نظر :
محمد جان جونم ب فدايت خيلي محبوبي قربان
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
ن .حيدري
تاریخ :
دوشنبه 4 آذر 1392
نظر :
با سلام خدمت استاد گرامي نميدونم اين سايت خودتونه يا نه ؛ حقيقتش من عاشقانه موسيقي رو دوست دارم و شما را نيز به عنوان يک هنر مند. از زماني که شما با فواد همکاري ميکرديد اهنگاتونو گوش ميکردم ولي ساليان زيادي هست بهتون بي علاقه شدم دلايل زيادي دارم که مهم نيست اما امشب در يک شبکه تلويزيوني اهنگي و شنيدم لازم ميدونم اينو بگم نا خواسته در طول اين سالها اهنگهايي که هرزگاهي از تلوزيون ميشنيدم بعضيهاش به دلم مينشست که سه يا چهار مورد بود و شاهکار اهنگاتون ترانه دلقک هست البته از نظر من اما امشب...........اين اهنگ تکون شديدي به من داد و بهتون قول ميدم تا وقتي که توانايي شنيدن دارم اين اهنگو گوش ميدم و همين الان هم در حال شنيدن هستم واما نگفتم که کدوم اهنگ ..يک تکه زمين من. ميدونيد اقاي اصفهاني در قلب من جاي ويژه اي پيدا کرديد و بدونيد شما با اين اهنگ اين دنيا و اون دنيا رو براي خود خريديد ارزوي من براي شما اين هست که خداوند توان خوندنو براتون افزايش بده و هميشه سلامت وپاينده باشيد دوستدار شما نصرلله حيدري ( عبادت از سر وحشت واسه عاشق عبادت نيست )
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
ميلاد زند
تاریخ :
پنجشنبه 9 خرداد 1392
نظر :
باسلام من هم به جناب دکتر اصفهاني عزيزم کسب اين نشان برجسته علمي و فرهنگي رو تبريک ميگم اميدوارم دکتر اصفهاني را در فستيوال هاي بين المللي موسيقي ببينيم و از حضور ايشان در صحنه هاي جهاني بيش از پيش به خود بباليم و لذت ببريم از زندگي کردن در عصري که دکتر اصفهاني در آن مي درخشند من بشخصه خداي متعال را شاکرم که در دوره اي از تاريخ به دنيا آمدم که افتخار شنيدن آواي دلنشين دکتر محمد اصفهاني را بدست آوردم... درود بر آقاي آواز ايران محمد اصفهاني عزيزم ... دوستت دارم :)
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
علي انصاري
تاریخ :
جمعه 27 اردیبهشت 1392
نظر :
سلام و عرض ادب و احترام دکتر اصفهاني عزيز به عنوان يه غير حرفه اي پيشنهاد کوچکي داشتم نميدونستم کجا مطرحش کنم و اصلا نمي دونستم مطرحش کنم يا نه ، در هر حال جسارت حقير رو مي بخشيد هم به خاطر مطرح کردنش و هم به خاطر بيانش در بخش نظرات . من ترانه جديد آقاي معين به نام مجنون رو شنيدم ، که خوب نه آهنگسازي و نه شعرش قابل قياس با بيشتر اثرات شما نيست و سطح بسيار پايينتري دارد ، اما نحوه تنظيمش رو خيلي دوست دارم ، اگه اشتباه نکنم بايد موسيقي ترانس باشه که از ساز سيمي ويولون هم در تنظيم استفاده شده که زيبايي اين ساز ظرافت خاصي به اين سبک تنظيم بخشيده... خوب راستش به عنوان يه مخاطب عام ميخواستم ازتون درخواست کنم در صورت امکان علاوه بر استفاده بيشتر از اين سبک تنظيم (که البته در بيواژه هم تا اندازه اي شاهدش بوديم و بسيار زيبا هم بود)، از تکنوازي ويلون هم بيشتر در تنظيم آثارتون استفاده بفرماييد . با تشکر فراوان
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
سپهر
تاریخ :
جمعه 27 اردیبهشت 1392
نظر :
دکتر اصفهاني عزيز تبريک ميگم خدمتتون خداوند شما را حفظ کند ان شا ا... ♥
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
ايمان
تاریخ :
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392
نظر :
سلام دکتر .. خواهش ميکنم جواب سوالمو بديد ... چرا نخواستيد بين المللي و جهاني بشيد ؟؟؟ مسلما سياوش قميشي و بقيه موزيسن ها هم کمکتون ميکردند .. وقتي اهنگهاي سامي يوسف رو ميشنيدم که با ملويهاي ايراني کاراش رو ميسازه ..همش برام سوال بود چرا ايشون از اين ملوديها استفاده ميکنند ؟؟؟ بعد اينکه فهميديم ايشون فرزند اقاي بابک رادمنش هستند جواب سوالمو پيدا کردم .. مسلما شما تواناييتون از سامي يوسف بيشتر ه شما نبايد تو داخل ذايران با خوانندگان داخلي مقايسه بشيد .. شما ميتونستي مث سامي يوسف بين اللملي و جهاني بشيد .. شما اون جوري که بايد و شايد خودتونو تو دنيا معرفي نکرديد ... بهتر نبود با يه ديد وسيع به کاراتون نگاه ميکرديد ؟؟
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
وهاب-ساقي
تاریخ :
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392
نظر :
سلام آقاي دکتر.من علاقه ي عجيبي به ترانه هاي شما دارم.شايد باورتون نشه که بعضي از آهنگاتونو بارها و بارها گوش دادم.وقتي ازم مي پرسن خواننده ي مورد علاقه ات کيه بدون فکر اولين کسي که اسمشو ميارم شما هستيد.مدتها بود که دوست داشتم براي خود شما نظر بدم.امروز اتفاقي وبسايت شخصي شما رو پيدا کردم.شما لايق بهترين رتبه ها در عالم موسيقي و علم هستيد.توفيق روز افزون شما رو از درگاه خداوند متعال خواهانم.
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
MRT
تاریخ :
یکشنبه 8 اردیبهشت 1392
نظر :
سلام لياقتش را داريد آقاي دکتر محمد اصفهاني
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
sara
تاریخ :
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392
نظر :
dr esfehanie bozorgvaro aziz,sedaye shoma be ma aramesh mide.man va hamsaram ba hameye vojud dustetun darim va arezuye ma salamatie shomast.
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
علي انصاري
تاریخ :
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392
نظر :
دکتر اصفهاني عزيز من هم مثل ساير دوستان ، اين جايزه ارزشمند رو که نشان از ارزش هاي والاي علمي و فرهنگي و ابعاد گوناگون شخصيت متعالي شماست خدمت شما و خانواده محترم تبريک عرض مي کنم .
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
ايمان
تاریخ :
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392
نظر :
دکتر جان تو رو خدا تو ارائه البمتون بيش از 2 سال وقت نذاريد ...برا مخاطبان امروزي تحمل اين مدت غيرقابل تحمله ..
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
سجاد
تاریخ :
سه شنیه 3 اردیبهشت 1392
نظر :
درود منم تبريک ويژه ميگم به جناب دکتر و تمام طرفداران محترم.اميدوارم روز به روز شاهد موفقيتهاي استاد اصفهاني عزيزمون باشيم.از وب مستر محترم هم تشکر ميکنم بابت زحماتشون.فقط چقدر عالي تر ميشد اگه از اجراي آقاي دکتر يه قسمتي رو ميتونستيم ببينيم.شاد وسلامت باشيد
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
کمال
تاریخ :
سه شنیه 3 اردیبهشت 1392
نظر :
سلام.. آروزي سلامتي و کسب موفقيعت هاي روز افزون را از خداوند متعال براي جناب آقاي دکتر خواستار هستم
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
سپهر
تاریخ :
دوشنبه 2 اردیبهشت 1392
نظر :
افتخار ما هستيد دکتر :) برقرار باشيد
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
ارجمند
تاریخ :
دوشنبه 2 اردیبهشت 1392
نظر :
بنده به سهم خود اين رخداد ارزشمند را خدمت جناب آقاي دکتر اصفهاني تبريک عرض مي کنم و بسيار خوشحال هستم که ايشان در کنار مقوله ي هنري، بسيار مقيد به امور فرهنگي شناخته شده و نشان ارجمند فرهنگ و هنر را دريافت کرده اند. با آرزوي موفقيت براي ايشان...
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
ايمان
تاریخ :
دوشنبه 2 اردیبهشت 1392
نظر :
سلام ..خوبه ولي چقدر خوب ميشد نخبگان ايراني در خدمت هموطنان خودشون بودند نه پرستيز تو خارج .. مثل پروقسور سميعي فقط اسمش واسه ما ايراني هاست هميشه درخدمت مردم اروپا و چهرهاي سرشناس دنياست ....
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
محمد تازي پور
تاریخ :
دوشنبه 2 اردیبهشت 1392
نظر :
ضمن تبريک خدمت آقاي دکتر به مناسبت اهداي اين نشان و آرزوي سلامتي و تندرستي و آرزوي رسيدن به قله مرتفع هنر موسيقي ايران با نام محمد اصفهاني....
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
محمد الف
تاریخ :
یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
نظر :
مايه افتخار ما و کشور بوده و هستيد. انشاا... هميشه موفق باشيد
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
ميلاد درويش
تاریخ :
یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
نظر :
سلام.به دکتر اصفهاني عزيز تبريک ميگم.ايشون واقعا شخصيت برجسته و والايي هستند.اميدوارم ديگران هم قدر ايشون رو بدونند... به قول دکتر اصفهاني عزيز: امروز که در دست توام مرحمتي کن...
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه
نویسنده :
بهنام
تاریخ :
یکشنبه 1 اردیبهشت 1392
نظر :
به به . حقيقتا عالي بود . من اولا يه تشکر ويژه بابت فعالتر شدن سايت رسمي بکنم . واقعا روحيه مون بهتر شده از زمان فعاليت بيشتر سايت . ممنون از دکتر اصفهاني عزيز و وبمستر . ثانيا اشاره کنم که خيلي خوشحال شدم که دکتر تو اين مراسم بودن و برنده ي جايزه فرهنگ و هنر مراسم شدن . به هر حال پروفسور يلدا استاد بسيار ارجمند و مطرحي هستند و مراسمي که برگزار ميکنن از اهميت بسيار ويژه و بالايي برخورداره . و مساله سوم اينکه اگه امکانش هست آوازي رو هم که جناب دکتر لطف کردن و خوندن رو هم لطفا براي دانلود قرار بديد . ما شديدا منتظر هر اثر جديدي از دکتر هستيم . با تشکر ....
پاسخ به این نظر

درج نظر برای نظر کنونی

نویسنده *
نظر *
کد ویژه

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload
 

Copyright © 2014 mohammadesfahani.com